Šmicer tváří Eura. Na Primě

předchozí další

Populární útočník a záložník Slavie Vladimír Šmicer bude hlavní tváří přenosů z fotbalového mistrovství Evropy. Mistrovství bude letos poprvé vysílat televize Prima.

image

Informaci o angažování jednaosmdesáti­násobného reprezentanta se zkušenostmi z francouzské, anglické a české ligy uvedl v rozhovoru generální ředitel Primy Marek Singer. Zatím si však nechal pro sebe, kdo další se bude na přenosech podílet. Prozatím se prý ještě dolaďují detaily. „Rozhodně jsou tam prvotřídní jména,“ uvedl však Singer.

Prima získala vysílací práva před rokem, když za ně nabídla nejvyšší cenu. Ta údajně činila 100 milionů korun, zatímco Česká televize, která tradičně fotbalové šampionáty přenášela, byla ochotna zaplatit o 40 milionů méně. V médiích se před nedávnem objevily informace o tom, že ČT a Prima jednají o prodeji práv právě České televizi, což Prima popřela.

Prima se prý přenosů nebojí a hodlá je dělat jinak, než jsme byli zvyklí z České televize. „Ale to neznamená hůře nebo lépe, kvalita bude zjevná, a ještě to dostane jiný náboj,“ dodal Singer. Podle něj chce Prima dokázat, že je schopna zvládnout na vysoké úrovni i událost zásadního významu.

Program rodinné komerční televize, která vysílá seriály, zprávy, soutěže a další pořady, ale dozná kvůli množství přenosů zásadních změn. To se však podle Singera týká zejména úvodních dvou týdnů šampionátu, neboť s postupujícím turnajem klesá počet zápasů a tedy i času, který v programu Primy zaberou. Prima například musí postavit své pořady tak, aby gradovaly a bylo po dvou týdnech na co navázat.

Úspěch přenosů se bude v Primě odvíjet také podle toho, jak daleko se dostanou čeští reprezentanti. „Záleží, jak na tom bude český tým. Jestli podle predikcí švýcarské banky vyhraje, tak pochopitelně máme celospolečenskou událost a bude koukat celý národ. Což by pochopitelně byla i pro nás výhra,“ dodal.

Otázka však je, zda fotbalové přenosy na Primě budou výhrou pro diváky, a vlastně i pro samotnou TV Prima.

Pošli kamarádovi Zalinkovat
Tvoje jméno/nick:
Tvůj e-mail:
E-mail příjemce:
Je možné zadat i více e-mailových adres
(adresy oddělujte čárkou).
Vzkaz:
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Hodnocení:
3.5

Přihlašte se a přidejte svoje hodnocení

Zhlédnuto: 2143× | Komentářů: 0

Zatím žádné komentáře.