České Budějovice mají nakročeno
k tomu, stát se mužstvem s nejvíce remízami během jednoho ligového
ročníku. Otázkou je, jestli to je dobře, nebo špatně. Zejména pro
diváky.
Na začátku ligového ročníku se fotbalisté Dynama České Budějovice potýkali se špatnými výsledky. Po čtyřech kolech mělo Dynamo na kontě jediný bod a hrozivé skóre 1:11. Všechno změnilo až odvolání trenéra Jana Kmocha, kterého nahradil zkušený trenér a budějovický patriot Pavel Tobiáš. Trénování Dynama se ujal už počtvrté v kariéře.
Pod Tobiášovým vedením si Dynamo České Budějovice připsalo k jedné Kmochově dalších dvanáct remíz a zbývá mu ještě dalších devět příležitostí rozšířit svůj soubor nerozhodných výsledků o tři na 16 a vyrovnat nebo i překročit rekordní zápisy, které se podařily mužstvům Teplic v sezoně 2005/2006 a Mostu o rok později.
Teplice tehdy sbíraly nerozhodné výsledky zejména v jarní části sezony, kdy remizovaly celkem desetkrát, a na konci se mohly radovat ze čtvrtého místa, protože pouze ze dvou zápasů si neodnesly ani bod.

V pěti letošních jarních utkáních se Dynamo rozešlo se soupeřem smírně hned ve čtyřech zápasech. Poslední remízou 1:1 s Plzní vyrovnalo Dynamo svůj vlastní rekord v počtu nerozhodných výsledků z první sezony po rozpadu federální soutěže.
Podle kouče Pavla Tobiáše vychází bilance Českých Budějovic z toho, že tým dokázal na rozdíl od jiných mužstev v zápasech považovaných za remízové skutečně uhrát bod. „Remizovali jsme v utkáních s velice ambiciózními týmy na jejich hřišti, v Ostravě, na Spartě, v Boleslavi,“ vysvětluje Tobiáš.
„Díky nim (remízám) jsme ve středu tabulky a nemusíme se klepat o ligu. Ty remízy vyplynuly z vůle týmu neprohrát, a ne z toho, že bychom měli vyhrát a nedokázali to. To je zásadní rozdíl,“ dodává Tobiáš. České Budějovice drží po 21. kole 10. místo v tabulce Gambrinus ligy.
Jihočeši nemají konkurenci také v bezbrankových remízách, kterých si v tomto ročníku připsali už šest. Pět z nich se přitom zrodilo při venkovních zápasech. Ani v tom však nejsou Českobudějovičtí absolutními rekordmany. Aspoň prozatím. Teplice uhrály před třemi lety výsledek 0:0 osmkrát.
Remíza (zejména ta na hřištích soupeřů) je určitě lepší než prohra, přesto však hráči odmítají, že by do zápasů nastupovali s remízovou taktikou. „Kdo ty naše zápasy sledoval, tak musel vidět, že rozhodně nehrajeme jen zezadu,“ říká pětatřicetiletý David Homoláč, jeden z nejzkušenějších hráčů Dynama.
Dělají však remízy, a zejména ty bezbrankové, stejnou radost také příznivcům Dynama České Budějovice? Asi ne!
Zhlédnuto: 974× | Komentářů: 0
Zatím žádné komentáře.