Sparta a Boleslav dnes v poháru UEFA

předchozí další

Další dva české kluby dnes vstupují do evropských pohárů. Sparta přivítá v roli favorita dánský klub BK Odense a v Mladé Boleslavi se můžou těšit na zástupce italského fotbalu ze sicilského Palerma.

matějovskýTěžší soupeř čeká bezpochyby na Středočechy. Palermo totiž v posledních letech patří mezi nejlepší italské kluby a je pravidelným účastníkem evropských pohárových soutěží. Boleslavi se navíc v lize příliš nedaří, momentálně figuruje až na osmém místě a na začátku září vyhodila trenéra Luďka Zajíce.

Nový trenér Zdeněk Ščasný, který už si evropské poháry zahrál se Spartou a Panathinaikosem, má před zápasem jediné přání: rád by, aby měla Boleslav za dva týdny na Sicílii šanci bojovat o postup. „V tuto chvíli by to pro nás bylo velmi povzbudivé,“ poznamenal Ščasný.

Trenér své hráče varuje před ztrátou koncentrace na začátku zápasu, aby to nedopadlo jako o víkendu v Mostě, kde Boleslav inkasovala už v šesté minutě a nakonec remizovala 2:2.

Domácí se v zápase musí obejít bez tří dlouhodobě zraněných hráčů – Dittricha, Ševinského a Riegela. Mnohem plnější marodku mají hosté. Ti mají problémy s obranou, protože se jim zranili obránci Cira Capuana a Mattia Cassaniho.

Trenér Stefano Colantuono plánuje, že ve čtvrtek možná bude některé opory šetřit. Jen na lavičce asi začne největší hvězda a útočník Fabrizzio Miccoli a také brazilský kanonýr Amauri. Reprezentační zadák Andrea Barzagli, který loni společně se spoluhráčem Cristianem Zaccardem v Německu získal titul mistra světa, si sice stěžoval na únavu, ale nastoupit bude muset.

Italové neberou zápas v Boleslavi na lehkou váhu. Uvědomují si, že vloni ve stejné soutěži ve městě automobilů neuspěl ani slavný Olympique Marseille. Právě proto se chce Stefano Colantuono soustředit zejména na to, aby jeho tým skóroval a připravil si tak výhodnou pozici pro domácí odvetu.

M. Boleslav: Miller – Brunclík, Rajnoch, Kopic, Hrdlička – A. Mendy, Rajnoch, Matějovský, Poláček – Kysela, Táborský (Holub).


Sparta Praha ve šťastnějších chvílích

Spartu kromě zápasu čeká i disciplinární komise

Dánský klub OB Odense je sice v dvojutkání se Spartou Praha outsiderem, který se do soutěže kvalifikoval vítězstvím v domácím poháru, ale vloni se mu podařilo vyřadit z poháru Herthu Berlín. Odense není momentálně v ideálním rozpoložení. O víkendu zaznamenalo podobně jako Sparta první ligovou prohru. Po devátém kole soutěže je soupeř Sparty na pátém místě tabulky, navíc má za sebou sérii tří utkání bez vítězství.

Sparta je na tom ale ještě hůř. Úplně se jí rozložilo útočné duo Došek–Kulič. Kulič bude pykat kvůli dvěma žlutým kartám a start Libora je nejistý, protože stále bojuje s následky virózy.

Dnes se navíc koná jednání disciplinární komise, která má vynést tresty za skandální konec zápasu v Teplicích, při kterém neudrželi Řepka a Abraham nervy na uzdě a napadli rozhodčího a pořadatele, první jmenovaný dokonce i kameramana ČT. Hráči jsou z jednání omluveni, verdikt si vyslechne pouze zástupce klubu. Očekávají se velice přísné tresty, což týmu na pohodě zrovna nepřidá.

Klíčovou osobností OB Odense je šestatřicetiletý obránce Thomas Helveg, který prošel během kariéry oběma milánskými kluby, zahrál si i za Mönchengladbach a pravidelně nastupuje i v dánské reprezentaci.

Sparta: Poštulka – Pospěch, Řepka, Brezinský, Kadlec – Kolář, Horváth, Abraham, Limberský – Došek, Slepička.

Zápas Boleslavi začíná v 18:15 a zápas Sparty ve 20:15, oba odvysílá v přímém přenosu ČT 4 Sport.

Pošli kamarádovi Zalinkovat
Tvoje jméno/nick:
Tvůj e-mail:
E-mail příjemce:
Je možné zadat i více e-mailových adres
(adresy oddělujte čárkou).
Vzkaz:
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Hodnocení:
2.5

Přihlašte se a přidejte svoje hodnocení

Zhlédnuto: 3601× | Komentářů: 0

Zatím žádné komentáře.