Ještě asi ne, ale co není, může být. Útočník Jan Koller se totiž nechal slyšet, že klubem jeho srdce není Sparta, která ho katapultovala do světa velkého fotbalu, ale právě zelenobílí. Na konec kariéry by ale přece jen rád nastupoval za rodnou Smetanovu Lhotu.

Nejlepšímu a největšímu střelci české reprezentace je 34 let. Někteří hráči už v tomto věku přemýšlejí o konci kariéry, jiní už ani to ne, ale Koller ještě cítí motivaci. Smlouvu v Monaku má do června 2008 a na tiskové konferenci před přátelským zápasem české reprezentace s Teplicemi prohlásil, že by ji v případě zájmu ze strany klubu moc rád prodloužil.
Koller pak také překvapeným novinářům sdělil, že by si ještě před fotbalovým důchodem rád zahrál Gambrinus ligu. Překvapivě ne v dresu Sparty, kde s velkým fotbalem před třinácti lety začínal, ale v zelenobílém dresu Bohemians 1905, proti kterým odehrál své první utkání v lize. „Několik starších hráčů už tam je, tak bych mezi ně ideálně zapadl,“ žertoval útočník a měl na mysli Nikla, Slezáka, Šmardu či Radu.
Teď má ale stále ještě vyšší cíle: hrát o poháry s Monakem a s reprezentací vybojovat postup na Euro. „Máme to už hodně blízko, ale nechci předbíhat. Pokud to vyjde, bude to pěkný šampionát. A rád bych ještě nějaký velký úspěch získal, třeba vyhrát mistra Evropy bychom mohli,“ naznačil jeden z důvodů, které ho u fotbalu stále drží.
Vypadá to, že Gambrinus liga konečně začíná být zase zajímavá i pro ty největší hvězdy. Po návratu Šmicera se teď i ve Vršovicích můžou těšit na dalšího skvělého a opravdu velkého útočníka.
Zhlédnuto: 2940× | Komentářů: 1
Honza Koller na závěr kariéry do Vršovic? Tak to bych si nechal líbit. Ale to asi každý.