Sylvester Stallonemu nikdo nevěřil, když se rozhodl přijít s šestým
Rockym – a všem nakonec vytřel zrak. I jeho nedávno natočený
superkrvavý Rambo překvapil. Zajímavý návrat do kin teď chystá další
akční hrdina – Jean-Claude van Damme. Ovšem pokud se
těšíte na potoky krve či nabušenou střílečku, budete asi zklamáni.
V novém belgicko-francouzském filmu JCVD si totiž Van Damme
zahraje tak trochu sám sebe.
Jean-Claude už není žádný mladík, je mu padesát a jeho sláva pohasíná. Od fanoušků, kteří si v mládí vylepovali jeho plakáty, sklízí posměch. Osobní život se mu rozpadá před očima, u soudu prohrává opatrovnictví své dcery, peníze na účtu rychle mizí, začíná brát drogy. Zkrátka parádní krize.
Po letech se proto vrací Jean-Claude van Damme zcela vyčerpán do rodného Bruselu. Má chuť jen spát, ale náhle se mu život obrátí naruby. Jde si vyzvednout peníze do jedné z belgických pošt, jenže za přepážkou se skrývají tři lupiči, kteří slavného herce s chutí začlení mezi rukojmí. A protože je belgická policie plná popletů, netrvá to dlouho a za kriminálníka je považován sám Van Damme.
Média začnou šílet, zato Van Damme ukazuje, že je taky jenom člověk. Vůbec nejlepším momentem filmu je pak šestiminutový záběr, v kterém Jean-Claude učiní zpověď, kde se slzou v oku vypráví o svých nedostatcích.
Film francouzského režiséra s alžírskými kořeny Mabrouka El Mechriho JCVD není klasickým portrétem hvězdy. Je postaven na fiktivní zápletce, zároveň však čerpá z Van Dammova skutečného života. Ukazuje působivou ironii života velkých hvězd. Na počátku je JCVD ryze komediální záležitost, která si utahuje ze samotného Van Damma, ale i s divákem si překvapivě pohraje. Uvidíte sami… Van Damme už prostě není žádný béčkař.
Zhlédnuto: 1351× | Komentářů: 0
Zatím žádné komentáře.